Tālrunis Latvijā: +371 22 333 435, Tālrunis Maskavā: +7 (916) 708-45-67

ART

Didro ir teicis, ka „māksla ir spējā saskatīt neikdienišķo ikdienišķajā un vienkāršo neparastajā”.
To mācāmies arī mēs un idejas, kuras mūs aizrauj, cenšamies īstenot savos projektos.
Projektam Art Rezidence The Key ir divas sejas. No vienas puses tas ir parasts nams, bet tajā pašā laikā īpašs un neikdienišķs, kas tā vien vilina ieskatīties neparastajā un mūžīgi mainīgajā mākslas pasaulē.

Jūgendstils XIX gs. beigas – XX gs. sākums

Mode. Franču modes dizainers Pols Puarē atbrīvo sievietes no korsetes. Tērpu siluets kļūst viegls un vienkāršs, dominē kreklveida piegriezumu apģērbi.
Arhitektūra. Spāņu arhitekts Antonio Gaudi Barselonā veido fantastiskas ēkas, savās konstrukcijās izmantojot dabas organiskās formas un elementus.
Interjera dizains. Tiek radītas slavenās Tiffany galda lampas.
Produktu dizains. Veikalu plauktos parādās Coca-Cola pudeles, kuru forma atdarina kakao pāksti.

juugendstils

Kubisms XX gs. sākums

Mode. Flapper kultūra – piemīlīgas cepurītes, saīsināti svārki, zēngalviņas, modē ilgviļņi un dekoratīvā kosmētika. Tabloīdu laikmets un čarlstona uzvaras gājiens.
Arhitektūra. Forma nosaka funkciju. Spēcīga vācu arhitektūras un dizaina skolas Bauhaus ietekme.
Interjera dizains. Dominē internacionālā modernisma stils.
Produktu dizains. Dzimst elitārs brends Checker Taxi.

kubisms

Minimālisms XX gs. 60. gadi   

Mode. Aizsākas hipiju ēra. Apģērbā dominē spilgtas krāsas, ziedu un rakstu motīvi, kļošenes, modē unisex, altruisms, atgriešanās pie dabas, pacifisms un brīva mīlestība – "make love not war".
Arhitektūra. Sidnejas operas nama būvniecība pēc izcilā dāņu arhitekta Jorna Utzona projekta.
Interjera dizains. Tirgū parādās IKEA produkcija, kurai piemīt laba kvalitāte un ziemeļniekiem raksturīgais dizains.
Produktu dizains. Dizaineri arvien lielāku uzmanību pievērš ne tikai produkta izskatam, bet arī tā ergonomiskajam pielietojumam.  Aizsākas ergonomiskā dizaina ēra.

minimalisms

Postmodernisms – XX gs. otrā puse

Mode. Modē dumpīgums. Uzplaukst panku stils ar vēlmi protestēt un šokēt. Apģērbu raksturo šauras ādas un džinsu bikses, armijas stila zābaki, ķēdes, kniedes, rāvējslēdzēji. Liela nozīme matu sakārtojumam, ko veido noskūta galvas sānu daļa un košās krāsās krāsoti un stāvus uzkasīti mati vidusdaļā jeb „grebene”.  
Arhitektūra. Amerikāņu arhitekts Maikls Greivs uzbūvē Portlendā (ASV) municipālo ēku, revolucionāru savās formās un pielietojamībā.
Interjera dizains. Aktuāls ir Memphis Style – meditatīvs, anarhistisks dizains, kuram raksturīgas rotaļīgas formas,  daudzkrāsainība un nenopietnība.
Produktu dizains. Sevi piesaka Apple. Amerikānis Skots Olsens izstrādā jaunu skrituļslidu modeli un viņa uzņēmums Rollerblade gūst satriecošus panākumus.

postmodernisms

Dekonstruktīvisms – XX gs. 80. gadi

Mode. Uzplaukst Grunge Style, kuru raksturo demonstratīva nevīžība, saplēsti džinsi, ādas jakas, kedas un second hand apģērbs. Tiek kultivēts anarhisms, pacifisms un depresīvisms.
Arhitektūra. Radot Gugenheima muzeju Bilbao, „dejojošo” māju Prāgā un Volta Disneja koncertzāli Losandželosā, amerikāņu arhitekts Frenks Gerijs deformē tradicionālās arhitektūras formas un elementus. Nozīme mākslinieciskai vērtībai, ne praktiskumam. Arhitektūra kļūst par pastāvīgā kustībā esošu, pulsējošu un vibrējošu organismu.
Interjera dizains. Atgriešanās pie senajām vērtībām, pagātnē aizgājušo stilu elementu atdzimšana. Modē nāk mazliet nostaļģiskais, smagnējām formām apveltītais retro stils.
Produktu dizains. Tirgū parādās principiāli jauns automašīnas modelis – ekonomisks mazlitrāžas „nākotnes” automobilis Smart Car.

dekonstruktivisms

Back
 wholesale nfl jerseys